Kim tak naprawdę jest Władimir Putin. Książka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina to jeden z najlepszych reportaży napisanych przez uznaną autorkę literatury faktu – Krystynę Kurczab-Riedlich. Autorka, która wiele lat spędziła w Rosji jako korespondentka, przekazuje swoim czytelnikom szczegółowy portret psychologiczny Putina. Przedstawia go jako człowieka o niesamowitej charyzmie, ale też i jako postać, której boją się miliony ludzi na całym świecie. Jak Putin doszedł do władzy? Kto mu w tym pomógł?

Najnowsza historia Rosji

Krystyna Kurczab-Riedlich poświęciła wiele lat na zebranie wszystkich potrzebnych materiałów do napisania książki. Warto zaznaczyć, że wiele z nich nie jest oficjalnie dostępnych i gdyby nie znajomości twórczyni, nigdy nie udałoby się zdobyć podobnych informacji. Wraz z autorką przyglądamy się historii Rosji oraz temu, jak istotne w jej rozwoju były oddolne ruchy robotnicze. Nie mniej istotna jest potrzeba kultu jednego wodza, przywódcy, który jest w stanie doprowadzić kraj na sam szczyt. Reportażystka zaznacza, że dla wielu Rosjan Władimir Putin jest współczesnym carem. Nic zatem dziwnego, że i on sam tak o sobie myśli.

Długa i treściwa

Książka Krystyny Kurczab-Riedlich liczy sobie ponad siedemset stron. Jednak reportaż jest tak fascynujący, że przeprawa przez niego nie trwa długo. Co więcej, informacje, które poznajemy w trakcie lektury, sprawiają, że po jej ukończeniu zależy nam na dalszym poszerzaniu informacji na temat największego, ale i jednego z najbiedniejszych krajów świata. 

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina (hit książkowy) autorstwa Krystyny Kurczab-Riedlich to:

– klasyczny reportaż skupiający się na dotychczasowym życiu Władimira Putina,

– szczegółowy i pełen przerażających faktów portret psychologiczny,

– fascynująca i trzymająca w napięciu historia o człowieku, którego boją się miliony,

– wstrząsająca książka, która wzbudza w czytelniku wiele silnych i sprzecznych emocji,

– książka dla tych, którzy pragną zrozumieć rosyjskie społeczeństwo.